przegląd okresowy autWiększość właścicieli samochodów traktuje przegląd okresowy auta jak zbytek. O przeglądzie trzeba pamiętać, dopóki zmuszają do tego warunki gwarancji. Potem to tylko wyrzucanie pieniędzy – twierdzą.

Tymczasem wszyscy fachowcy uważają inaczej:

Więcej traci się na usuwaniu awarii spowodowanych zaniedbaniem przeglądów okresowych aut, niż oszczędza unikając ich!

Realizacja okresowej kontroli i obsługi eksploatacyjnej jest gwarancją prawidłowego funkcjonowania samochodu. Lista elementów samochodu, które podlegają sprawdzeniu jest długa a rzetelnie przeprowadzony przegląd daje dobry obraz stanu technicznego pojazdu. Pozwala to nam również zminimalizować wystąpienie nagłej usterki.

W naszym serwisie samochodowym przegląd samochodu nie opiera się tylko na wymianie oleju, ewentualnie filtrów. Podczas każdego przeglądu dokładnie sprawdzamy: stan zawieszenia, układu hamulcowego, poziom płynów, stan akumulatora oraz elementów związanych z silnikiem. Każdorazowo podczas przeglądu okresowego wykonywana jest diagnostyka komputerowa.

Często pojawiają się pytania: Jak często wykonywać przegląd i wymieniać olej?. Każdy producent auta ma swoje zalecenia. Należy pamiętać, że są to minimalne wymagania. Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że znacznie mniej awaryjne są auta w których przegląd okresowy z wymianą oleju wykonywany jest po przebiegu  maksymalnie 15 tys bądź  raz do roku.

Przegląd okresowy auta to oszczędność i bezpieczeństwo – warto o tym pamiętać.