Serwis klimatyzacji

Klimatyzacja  w obecnych czasach jest już standardowym wyposażeniem auta. Nasz serwis samochodowy oferuje:
  • nabijanie klimatyzacji,
  • odgrzybianie klimatyzacji,
  • sprawdzenie szczelności,
  • naprawa klimatyzacji,
  • regeneracja / naprawa sprężarki klimatyzacji,
  • naprawy elektronicznych systemów sterowania kimatyzacją,
  • przegląd klimatyzacji.

Przegląd klimatyzacji – wykonujemy przy użyciu wysokiej klasy urządzeń firmy Werther. Nasi pracownicy odbyli szkolenia zgodne z obecnie obowiązującymi przepisami niezbędne do wykonywania takiej usługi. Posiadają olbrzymią wiedzę i doświadczenie z zakresu prawidłowego wykonywania przeglądów klimatyzacji, diagnozowani usterek oraz napraw klimatyzacji.

odgrzybianie klimatyzacji

Odgrzybianie klimatyzacji metodą ultradźwiękową –  metoda uznawana obecnie za najskuteczniejszą. Do dezynfekcji używane jest specjalne urządzenie rozpylające skondensowany detergent. Środek użyty do dezynfekcji jest antyalergiczny, niepalny, nietoksyczny. Urządzenie wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 Hz, które rozbijają parujący płyn  do postaci mgiełki, która znacznie skuteczniej dociera w każde miejsce układu klimatyzacji, dezynfekując i czyszcząc również wnętrze samochodu. Mleczko dezynfekujące pokrywa wszystkie odkażane powierzchnie utrudniając rozwój kolejnych pasożytów. Dezynfekcja klimatyzacji tą metodą radzi sobie z bardzo silnymi i trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami, wynikającymi np. z długiego okresu przerwy w użytkowaniu klimatyzacji.

Produkt Wynn’s Airco-Clean (środek do czyszczenia klimatyzacji) jest rekomendowany przez producentów samochodów: Audi, Volkswagen, Seat, Skoda, Volvo, Renault, Peugot, Toyota, BMW, Landrover, Jaguar, Porsche,

pleśń grzyby w klimatyzacji

Skuteczność produktu w stosunku do bakterii i grzybów zostały przebadane zgodnie z normą: NEN-EN1040; NEN-EN 1275; NEN-EN 1276; NEN-EN 1650; NEN-EN 13697 (clean zanieczyszczenie powierzchni) na następujące drobnoustroje: Pseudomonas aeruginosa (1), Escherichia coli (2); Staphlylococcus aureus (3), Enterococcus hirae (4), Candida albicans (5), Aspergillus niger (6). Stosowane środki powierzchniowo czynne są biodegradowalne zgodnie z metodą OECD 301 AF. Żródło: http://www.wynnsbutiken.com

Po zakończeniu 40 minutowego procesu czyszczenia mamy pewność, że układ klimatyzacji a także wnętrze samochodu są czyste i wolne od jakichkolwiek zapachów.

Inne materiały dotyczące naprawa klimatyzacji:

http://www.warsztatnaobcasach.pl/serwis-klimatyzacji-samochodowej.html/

Przegląd klimatyzacji samochodowej – obowiązujące przepisy.

Trudne przypadki diagnostyczne – Volkswagen Pheaton klimatyzacja.