Przeglądy okresowe

przegląd okresowy aut

Większość właścicieli samochodów traktuje przegląd okresowy jak zbytek. O przeglądzie trzeba pamiętać, dopóki zmuszają do tego warunki gwarancji. Potem to tylko wyrzucanie pieniędzy – twierdzą.

Tymczasem wszyscy fachowcy uważają inaczej:

Więcej traci się na usuwaniu awarii spowodowanych zaniedbaniem przeglądów okresowych samochodu, niż oszczędza unikając ich!

Realizacja okresowej kontroli i obsługi eksploatacyjnej jest gwarancją prawidłowego funkcjonowania samochodu. Lista elementów samochodu, które podlegają sprawdzeniu jest długa a rzetelnie przeprowadzony przegląd daje dobry obraz stanu technicznego pojazdu. Pozwala to nam również zminimalizować wystąpienie nagłej usterki.

Co oferujemy.
  • W naszym serwisie przegląd samochodu nie opiera się tylko na wymianie oleju, i filtrów. Podczas każdego przeglądu dokładnie sprawdzamy: stan zawieszenia, układu hamulcowego, poziom płynów, stan akumulatora oraz elementów związanych z silnikiem. Każdorazowo podczas przeglądu okresowego wykonywana jest diagnostyka komputerowa.
  • Historia wszystkich napraw pozostaje w naszym systemie. Właściciel auta w każdej chwili ma do niej dostęp.
  • Dodatkowo przy każdym przeglądzie weryfikujemy czy nie należy wykonać dodatkowych czynności jak: wymiana rozrządu, wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów czy przeglądu klimatyzacji.
Często pojawiają się pytania: Jak często wykonywać przegląd okresowy  i wymieniać olej?.

Każdy producent auta ma swoje zalecenia. Należy pamiętać, że są to minimalne wymagania. Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że znacznie mniej awaryjne są auta w których przegląd okresowy z wymianą oleju i filtrów wykonywany jest po przebiegu  maksymalnie 15 tys bądź  raz do roku.

Przegląd okresowy auta to oszczędność i bezpieczeństwo – warto o tym pamiętać.