Coraz więcej kobiet samodzielnie zajmuje się serwisowaniem swojego samochodu. Niestety dla części z nich odwiedziny warsztatu samochodowego to przykra konieczność, a nie przyjemność.

KOBIETA W WARSZTACIE SAMOCHODOWYM
Prowadzę serwis samochodowy od ponad 20 lat. Na bazie swoich doświadczeń oraz wiedzy, którą podzieliły się ze mną klientki postanowiłam stworzyć warsztat samochodowy w którym żaden klient nie będzie traktowany lekceważąco, a już w szczególności z powodu płci.
Kobiety z natury są bardziej emocjonalne. Efektem tego bywają problemy w porozumieniu  się z obsługującym nas pracownikiem. Łatwiej jest zrozumieć się, gdy mamy kontakt z osobą, która traktuje nas poważnie. Wyczerpująco udziela nam odpowiedzi na nasze wątpliwości. W jasny i zrozumiały sposób wytłumaczy przyczynę awarii, z czego wynika konieczność naprawy bądź wymiany danych podzespołów. Niewątpliwie znaczenie ma fakt, gdy w warsztacie pracują również kobiety. Lepiej znają i rozumieją kobiece problemy i oczekiwania. Wiedzą, że to co dla mężczyzn jest oczywiste kobietom może przysporzyć problemy, więc w naturalny sposób łatwiej jest służyć pomocą. Takie podejście pozwala  kobietom poczuć się pewnie i bezpiecznie. Nie mamy wtedy wątpliwości co do sensowności naprawy i poczucia, że możemy być oszukane.
WSZYSTKO JEST WAŻNE I MY TO WIEMY
Bardzo ważną rzeczą dla nas kobiet jest aby serwis samochodowy, który opiekuje się naszym autem zadbał o to aby informować jak często należy wykonać przegląd, zainteresować się klimatyzacją czy powinnyśmy wymieniać olej w skrzyni. Przy natłoku obowiązków dobrze jest mieć kogoś kto dopilnuje za nas pewne sprawy.
Tak proste rzeczy jak to, że dzieci są mile widziane i znajdzie się kilka zabawek czy chociażby możliwość obejrzenia przez chwilę bajek a my w tym czasie możemy spokojne porozmawiać okazują się bardzo dogodnym rozwiązaniem.
Oczywiście poza tymi czysto kobiecymi oczekiwaniami bardzo ważna jest fachowość i odpowiedni sprzęt do wykonywania napraw. Prawidłowo wykonana diagnostyka i naprawa uchroni nas przed niespodziankami w trakcie jazdy. Poczucie bezpieczeństwa, że nasze auto jest prawidłowo serwisowane jest bardzo ważne.