Wymiana akumulatora

Nawet najlepszy i użytkowany prawidłowo akumulator, w końcu ulegnie ostatecznemu  zużyciu. Jeżeli widzimy pierwsze objawy mogące na to wskazywać warto nie czekać i udać się do serwisu. Warto też sprawdzić  stanu akumulatora zanim cokolwiek zacznie się dziać. Jest to usługa, która nie zajmuje dużo czasu. Unikniecie wtedy sytuacji gdy akumulator rozładuje się całkowicie i samochód nie odpali.

Jak wybrać nowy akumulator?

Przede wszystkim musi to być akumulator o parametrach właściwych do danego auta. Nie jest to już tak proste jak w starszych samochodach. Obecnie parametry akumulatora nie są uzależnione tylko od modelu samochodu i silnika a także od rodzaju wyposażenia. Warto o tym pamiętać. Czyli auta z tego samego roku z identycznym silnikiem mogą mieć inne akumulatory.  Źle dobrany o niewłaściwych parametrach, może ulec zbyt szybkiemu wyeksploatowaniu lub nie będzie dostarczał odpowiedniej ilości energii. Dlatego zawsze warto zasięgnąć rady eksperta. To kwestie techniczne. Pozostaje oczywiście wybór marki.  Doświadczenia serwisu w tej kwestii może okazać się nieocenione. Doskonale wiemy na których  producentów jest najwięcej reklamacji ;).

Jak prawidłowo powinien być wymieniony akumulator?

Stereotypowa podejście wskazuje na to, że właściwie nie ma w tym nic trudnego. Otóż w nowych autach można napotkać klika niespodzianek:

  • Miejsce montażu – poza najczęstrzym czyli pod maską może to być bagażnik lub np. pod fotelami.
  • Konieczność wykonania kodowania. W niektórych samochodach nie wystarczy tylko wymiana. Nowy akumulator należy dopisać przy użyciu odpowiednich komputerów diagnostycznych.

Warto po wymianie akumulatora sprawdzić poziom ładowania oraz poboru prądu. Często  problemy  z ładowaniem są przyczyną awarii akumulatora.

Zapraszamy do naszego serwisu – dokładnie sprawdzimy –  fachowo doradzimy – sprawnie wymienimy.